Святкування 8 березня в навчальному закладі

/Files/images/178/DSC01007.JPG 8 березня – одне з найсвітліших всенародних свят, зігрітих любов’ю і вдячністю до жінки-матері, берегині домашнього вогнища, жінки-трудівниці, жінки з активною соціальною роллю, жінки – захисника Вітчизни.

Свято весни – це, першочергово, свято для матері. Усі наші долі – матерями пережиті. Усе життя нас оберігають їхні молитви.

10 березня 2017 року в нашій школі відбувся концерт, приурочений міжнародному жіночому дню – 8 березня. Святкова атмосфера, квіти, поздоровлення.

Святковий концерт, слова-вітання, вірші, пісні та /Files/images/178/DSC01015.JPG танцювальні постановки радували глядачів. Цього дня усі номери, які показували вихованці, були представлені вперше. Випускники доклали всіх зусиль, щоб підняти настрій кращій половині людства, створивши вітальний фільм.

Учні другого класу виконали захопливий танок. Пятикласники та восьмикласники показали гумористичні сценки. Вихованці «Вокального» гуртка продемонстрували свої творчі здібності.

Усіх присутніх привітав голова сільської ради Пянчук Микола Леонідович: побажав усім присутнім миру, злагоди та достатку їх родинам і країні, а жінкам - сонячних і радісних днів, панування любові і гармонії, щастя і вдачі, міцного здоров’я, здійснення всіх мрій.

Дорогі мами і бабусі! Вітаємо вас із святом весни! Бажаємо вам міцного здоров’я, великого людського щастя, злагоди й спокою, творчої наснаги, успіхів вам у всьому!

/Files/images/178/DSC01022.JPG/Files/images/178/DSC01038.JPG/Files/images/178/DSC01046.JPG/Files/images/178/DSC01051.JPG/Files/images/178/DSC01063.JPG


Шевченківські дні

Кожної весни на початку березня в нашій країні вшановують пам'ять Великого Кобзаря – Тараса Григоровича Шевченка. В цьому році відзначається 203-тя річниця від дня народження поета.

/Files/images/17sh/DSC00995.JPG У Ходосівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів уже стало традицією відзначати шевченківські дні. Пам’яті Шевченка присвячуються поезії, складені учнями школи, виховні бесіди, наукові конференції, тематичні лінійки. Цей рік також не став винятком. До річниці від дня народження Кобзаря було підготовлено та проведено такі заходи: бесіда «Що ми знаємо про Шевченка?», що проводилася з учнями молодших класів, інтелектуальна гра «Стежинами життя та творчості Т.Г.Шевченка», в якій взяли участь учні 8-11 класів, конкурс малюнків до творів поета. Виховні заходи мали донести до глядачів нерозривний зв'язок Т.Шевченка та нашої країни, яку так віддано любив Великий Кобзар. Пролунали незабутні рядки поезії Т.Шевченка, елементи його біографії, а також вірші інших поетів, присвячені Кобзарю. Хотілося б відзначити велику зацікавленість учнів у підготовці та проведенні шевченківських днів.

Вшанування пам’яті видатного українського поета проходило в атмосфері творчості та співпраці. Робота була спрямована так, щоб заходи були цікавими, корисними і сприяли інтелектуальному і творчому розвитку дитини.

/Files/images/17sh/DSC00975.JPG Учні школи мали змогу познайомитися з ілюстраціями до творів Шевченка та учнівськими роботами (творами, віршами). Учні презентували свої роботи, присвячені творчості поета.Школярі писали твори, створювали презентації, малювали малюнки до творів Т.Г.Шевченка. Крім цього в рамках Шевченківських днів вчителі української літератури підготували і провели тематичні уроки, бесіди, літературні години, присвячені творчості Тараса Григоровича Шевченка.

9 березня серед учнів 5-9 класів проводився мовознавчий та літературознавчий турнір під гаслом «Не вмре ніколи мова, якою нам Кобзар співав». Захід сприяв вихованню повагидоШевченкового слова та зацікавленості до детального вивчення його життя та творчості, формуванню духовної культури, вихованню почуття любові та поваги до традицій свого народу, збереженню і розвитку інтелектуального потенціалу учнів.

/Files/images/17sh/DSC00996.JPG Учні показали знання творчого та життєвого шляху Великого Кобзаря в конкурсі знавців творчості Т.Г. Шевченка. Школярі розширили свої знання про життєвий та творчий шлях Т. Г. Шевченка, дізналися про невідомі напрями літературної діяльності Кобзаря.

Класи позмагалися між собою на краще знання життєвого і творчого шляху поета, було визначено найкращих декламаторів Шевченківських поезій: Шаповал Валерія-5 клас, Пятецька Надія – 6 клас, Федорова Ольга – 6 клас. Кальченко Аліна- 6 клас, Цюцяк Світлана- 5 клас, Попрійчук Назар- 7 клас.

Дитячі поетичні рядки захопили членів журі своєю неординарністю, аурою натхнення, навіяного думами, піснями, баладами, віршами, поемами.

Така робота сприяла розвитку дослідницьких вмінь учнів, були виявленінові факти з біографії Шевченка як письменника, поета, художника, громадського діяча.

/Files/images/17sh/DSC00998.JPG Тиждень пройшов на високому рівні, усі класи взяли участь в проведенні заходів. Учитель української мови та літератури Тищенко Іван Іванович провів значну роботу у підготовці до Шевченківського тижня. Вчителі застосували різні форми проведення заходів, використали інформаційно-комунікативні технології, інтерактивні методи, що сприяло кращому засвоєнню матеріалу учнями, вихованню поваги до творчості Кобзаря,залученню дітей до глибин шевченківської мудрості, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства.Проведені заходи залишили яскраві враження у дітей, показали високу результативність роботи педагогів, запалили на творчому небосхилі нові маленькі зірочки.


Міжнародний день рідної мови

/Files/images/17_sm/DSC00928.JPG 01 березня 2017 року в навчальному закладі відбувся захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови,метою якого було донести до учнів красу і багатство української мови, формувати відчуття краси рідної мови, розвивати мовленнєві здібності учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до рідної мови, розуміння її краси та необхідності для нашого життя.

Педагогічний та учнівський колективи прийшли на свято рідної мови в українських вишиванках .

Ведучі свята, учениці 11 класу Срібна Марина та Кашка Катерина , сказали,що українська мова неповторна , співуча й мелодійна , бо увібрала в /Files/images/17_sm/DSC00933.JPG себе шум вічнозелених смерек, гомін полів і морів, запах луків і трав. Сила слова безмежна, хоч воно вмирало з голоду і бідувало, переслідувалось і заборонялось. Воно знову оживає і сміється знову, хвилює найтонші струни людського серця.

Учні початкових класів прагнули переконати своїх ровесників, що мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину. Адже для нас рідна мова — це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

/Files/images/17_sm/DSC00937.JPG Першокласники розповіли прислів'я про мову, учні 3 класу виконали український танок "Ой у лузі калина", а 4 класу - виразно, емоційно розповіли вірші про значення українського слова для кожного щирого українця та виконали пісню "Україно, ти моя надія".

Учасниці вокального ансамблю "Передзвін" заспівали чудові пісні "Мова єднання" та "Заспіваймо пісню про Україну".

Було переглянуто відеопрезентацію "Цікаві факти про мову" та мультфільм про українську мову з натяком "Кухлик .

Учні 7, 8 та 9 класу проявили акторську /Files/images/17_sm/DSC00945.JPG майстерність : артистично продемонстрували уривки із п'єс Івана Карпенка-Карого "Сто тисяч", "Мартин Боруля", згадали гумористичний прозовий твір Григорія Квітки-Основяненка "Підбрехач".

Ведуча зазначила,що українці - творці найтоншого гумору та дотепного жарту,тому шестикласники емоційно розповіли гуморески Павла Глазового.

Підсумком свята української мови став відеоперегляд цікавих моментів зі шкільного життя під чудову пісню Тіни Кароль "Україна - це ми".

/Files/images/17_sm/DSC00953.JPG Мелодійна, ніжна, солов’їна— не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову. Сьогодні нею розмовляють близько 45 мільйонів людей, і вона входить додругого десятка найпоширеніших мов світу.

Вітаємо усіх зі святом української мови. Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

/Files/images/17_sm/DSC00942.JPG/Files/images/17_sm/DSC00959.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 70

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.