В очікуванні зимових свят

Багато хто вірить в новорічні дива, адже це свято і є чари в чистому вигляді. Зміна одного року іншим обов’язково має супроводжуватися виконанням бажань і добрими дивами.
Здавна українці вірили в Святого Миколая та його помічників, з якими вони обходять у святкову ніч слухняних дітей і дарують їм подарунки. Так приємно знаходити під ялинкою красиві коробки, в яких лежить саме те, що ти хотів.
Напередодні Нового року з’являється якесь дивне відчуття, ніби чари розсіяно прямо в повітрі. Здається, ось-ось станеться щось особливе й несподіване, а на душі без особливої причини стає легко та радісно.
Щоб забезпечити святкову атмосферу в закладі освіти, усі учнівські колективи разом з класними керівниками прикрасили свої класні приміщення новорічними символами та атрибутами. На віконному склі ожили фантастичні картини, з`явились витончені візерунки, засяяли міні-ялинки.
Чудовий передноворічний настрій був забезпечений і нашим вихованцям, адже в гості до учнів завітали справжні актори, які майстерно перевтілились в улюблених героїв казки «Снігова королева» і на очах відтворили захопливу історію з щасливим фіналом.
Діти залюбки підігравали артистам, брали участь в іграх та розвагах, а в танцювальному марафоні продемонстрували дива майстерності та витривалості. Непомітно пролетів час за конкурсами та розвагами.
Свято наповнило серця дітей радістю, яскравими емоціями та відчуттям свят, які розпочнуться незабаром.
Бажаємо всім веселих свят!

Галерея "В очікуванні зимових свят"


Казкова екскурсія

Новорічні іграшки– символ найулюбленіших сімейних свят – Нового Року та Різдва. Це речі, які символізують тепло і добро цих свят, речі, які часто передаються з покоління в покоління і радують душу багато років. Напередодні дня Святого Миколая учні 3 - 6 класів нашого закладу відвідали незвичайну екскурсію на Клавдіївську фабрику ялинкових іграшок, де стали свідкамисправжнього дива! Ще в дорозі, їдучи в комфортабельних автобусах, діти були в очікуванні чогось незвичайного. І справді, приїхавши на місце, всі відчули святкову різдвяну атмосферу.
Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас під Києвом зберігаєтрадиції майстерності виготовлення скляних ялинкових іграшок вже багато десятиліть і є своєрідним законодавцем моди в новорічній індустрії. Заснована в 1948 році, фабрика з невеликої мануфактури, яка обробляла скло для медичних потреб, перетворилася на найбільшого виробника новорічної продукції в Східній Європі. Сьогодні ці ялинкові прикраси з Клавдіє вовідомі нетількив Україні. Авторські кулі з ручним розписом прикрашають новорічні ялинки в Німеччині, Швейцарії, Австрії, Франції, Італії, Литві, Латвії, США, Грузії. Під час екскурсії на фабрику ялинкових іграшок діти відвідали унікальний музей, в якому зібрані ялинкові прикраси з усього світу – старовинні і сучасні. Цесправжні шедеври мистецтва, які захоплюють і нікого не залишають байдужим. Родзинкою музею єунікальна колекція «Санта Ермітаж». На скляних ялинкових кулях художники фабрики відтворили картини Рембрандта, Реріха, Айвазовського, Далі, Мікеланджело, Куїнджі, Шишкіна, Моне та інших творців світової спадщини. На створення колекції пішло більше двох років – всі кулі існують тільки в одному екземплярі. Також діти відвідали казкове місто в мініатюрі та чарівну кімнату з сюрпризом. Кожна виставкова кімната зачаровувала відвідувачів своїм наповненням. Під час екскурсії учні побували в декількох цехах і побачили весь процес створення авторської ялинковоїіграшки. На майстер-класі з розпису ялинкових іграшок маленькі відвідувачі спробувати свої сили в якості художника і розписали свою новорічну кулю із зображенням символу Нового року. Наприкінці екскурсії учні відвідали супермаркет ялинкових іграшок де придбали ялинкові іграшкиз авторським розписом.

Галерея "Казкова екскурсія"


Благодійна акція «Торбинка добра» до Дня Святого Миколая

Час у передсвятковій метушні летить дуже швидко. Не встигли оглянутись - як уже і Миколая! А це особливе свято і для малих, і для дорослих. Його однаково чекають всі, бо так хочеться вірити в дива. Щороку Миколай кличе за собою людей, пропонує стати поруч і робити добро задля інших. Одні ще сумніваються... Хтось уже зробив перший крок. А деякі давно і впевнено ідуть за ним, за Святим Угодником, несучи радість тим, хто потребує цього найбільше. Доброю традицією в нашому закладі освіти стало привітання зі святом поранених бійців. Збір солодощів та виготовлення новорічних листівок і сувенірів перетворюється на справжнє змагання. Кожен класний колектив старається разом з сувеніром подарувати часточку своєї дитячої душі – щирої та справедливої. Напередодні свята св. Миколая група активістів шкільного самоврядування разом із волонтером Глушко Тетяною Василівною, відвідали українських військових, які зазнали поранень в зоні АТО та наразі перебувають на лікуванні в Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь». Сучасні герої – сміливі, відчайдушні патріоти, які не шкодують свого життя за свободу Батьківщини. Саме з такими героями зустрілись наші старшокласники в стінах госпіталю. Діти мали змогу поспілкуватися з солдатами, що брали безпосередню участь у військових діях, роздати їм солодощі, вітальні листівки та сувеніри.
Бажаємо нашим захисникам швидшого одужання. Нехай віра у добро та життєва мудрість не покидають вас на обраному шляху!

Галерея "Благодійна акція «Торбинка добра»"


Всеукраїнський тиждень права

З метою виховання в учнів інтересу до правових знань, популяризації норм права, поглиблення знань, здобутих на уроках правознавства, та формування правової культури учнів у навчальному закладі з 09 по 13 грудня було проведено Всеукраїнський тиждень права. Вчителем правознавства Попрійчук Наталією Петрівною та активом учнівського самоврядування школи було організовано та проведено низку заходів інформаційного характеру з питань реалізації і захисту прав людини, спрямованих на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права та свободи громадян, а саме:
· Інформаційна година «Історія прав людини»;
· Всеукраїнський урок «Права людини»;
· урок-гра «Абетка прав дитини»;
· казкова вікторина «Подорож з казковими героями до країни Права»;
· правовий лекторій «Права та обов’язки дітей та підлітків» (за участю магістрів Національної академії внутрішніх справ);
· вікторина «Права знай, про обов’язки не забувай»;
· навчальний тренінг для активу учнівського самоврядування школи «Закон і реальність»;
· урок-диспут «Підліток і закон: права, обов’язки, відповідальність» (за участю магістрів Національної академії внутрішніх справ);
· перегляд анімаційних фільмів на правову тематику;
· виставка малюнків «Булінг очима дітей»;
· виставка літератури на правову тематику;
· конкурс на кращий колаж «Захищаємо права дитини».
Немає сумніву, що творча співпраця учнівського та педагогічного колективів навчального закладу у заходах Всеукраїнського тижня права сприяла насамперед розвитку творчих здібностей учнів, їх інтересу до вивчення права, формуванню правової культури школярів, поглибленню та узагальненню знань з даної тематики.

Галерея "Тиждень права 2019"


Завітаймо на вечорниці!

Наш український народ має багату і оригінальну культуру, надбану численними поколіннями. З давніх часів до нас ідуть життєва мудрість та настанови щодо способу життя. Вони закладені в українських звичаях, святах, обрядах, фольклорі. Це — світовідчуття та світосприйняття нашого народу. Українські традиції пояснюють та обґрунтовують взаємини між людьми і природою, духовну цінність кожної окремої людини, і народу взагалі. Рід наш прекрасний духовністю. Наші пращури відбирали найцінніші надбання, збагачуючи їх, і бережливо передавали з покоління до покоління. Останні події в країні змусили нас по-новому подивитися на звичне і забуте. Нарешті бути українцем стало модно, а шанувати тисячолітні традиції – престижно.
12 грудня виставковий центр арт-простір «Дерево життя» радо вітав гостей – учнів Ходосівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на Андріївських вечорницях. І хто б подумав, що вечорниці на Андрія – це настільки цікаво, що бажаючим взяти участь в розвагах не буде вистачати терпіння дочекатись черги. Адже вечорниці по-ходосівськи – це неповторний світ нестримних веселощів, де старшокласники разом з студентами-фольклористами відтворюють забуті гадання та хвацько витанцьовують прадавні українські танки.
У ролі ведучої та власне господині хати виступила Видрич Олена Андріївна, яка чарівного вечора зустрічала гостей і переповідала старовинні звичаї свята. Учні дізнались, що за традиціями наших предків дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня і там жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, ворожили. Глиняний таз із водою, свічки – все, як у старі часи. Дівчата стають у чергу, щоб дізнатися про свого суженого-ряженого, нетерпляче намагаються дізнатись чи пощастить цього року із заміжжям. Комусь гадання ствердно відповідає на їхні внутрішні бажання, а комусь – вперто мовчить. Студентам-культурологам вдалось передати зміст вечорниць, створивши незабутню атмосферу з українськими традиціями, піснями, танцями, кусанням калити. Після закінчення вечірніх розваг, організатори почастували гостей запашним узваром, смачними варениками та іншими смаколиками.
Присутні на заході старшокласники отримали порцію позитивних емоцій, які стали доречним подарунком наприкінці навчального семестру.
Дякуємо Олені Андріївні за подароване свято і чекаємо нових зустрічей!

Галерея "Завітаймо на вечорниці!"


Свято дівочої долі

З давніх-давен линула по світу слава про Україну, про щирий і працьовитий народ. Наша Україна багата традиційними святами та обрядами. Кожен, хто не черствіє душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу. У глибину століть сягає наша історія. Пізнати історію рідного краю допомагають нам і книги, і самобутня народна творчість: мелодійні пісні, цікаві народні звичаї. З часом усе змінюється, не винятком є і традиції. Сучасність поступово витісняє знані нашими предками звичаї і обряди, видозмінює їх, певною мірою трансформує на новий лад. Багато чого відходить у минуле і залишається лише пам’яттю, згадкою про давнє життя.
11 грудня вихованці Ходосівської ЗОШ І-ІІІ ступенів через призму сучасності поглянули в минуле, щоб відчути красу і поезію давніх звичаїв і обрядів, стати учасниками одного з чудових народних свят української молоді – свята Катерини. Організаторами та учасниками вечорниць стали класний керівник Понзель Юлія Миколаївна, учні 9 класу та їх батьки.
Відчути атмосферу свята в українських традиціях можна було, лише побувавши на таких вечорницях — по-домашньому милих, по-козацьки галасливих, по-українськи — щедрих.
Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків-односельців, вони взялися до втілення довгоочікуваних мрій – ворожіння. Усім процесом керувала досвідчена господиня. Через деякий час в оселю прийшли хлопці. Жартами була пересипана мова парубків.
Було проведено багато конкурсів: «Кидання чобота», «Імена», «Ворожіння на квасолі , воді, дровах». Багато українських народних пісень пролунало на святі, а енергійним танкам не було краю. Хлопці продемонстрували спритність, а дівчата показали себе справжніми господинями.
У світі ніщо не стоїть на місці, все змінюється, але пам’ять минулих поколіть має жити, має жити історія, звичаї, традиції адже це робить нас самобутніми та духовно багатими. То ж, давайте разом берегти надбання нашого народу!

Галерея "Свято дівочої долі"


Відзначення Дня Збройних Сил України

6 грудня в Україні відзначається свято сміливих, мужніх, витривалих чоловіків – День Збройних Сил України. З нагоди свята в Ходосівській ЗОШ І-ІІІ ст. пройшли спортивні змагання між командами учнів від 5 до 11 класів. Організував змагання вчитель фізичної культури Висіцький Володимир Іванович. Основною метою проведених змагань було виховання патріотичних почуттів, дружби та взаємоповаги.
Щоб стати справжніми захисниками, мужніми та кмітливими, наші вихованці вже зараз займаються спортом і загартовуються. А переконатися в цьому можна було, побачивши їх активну участь у запропонованих різноманітних естафетах.
Учасники команд із завзяттям та цікавістю виконували завдання, а вболівальники активно підтримували «своїх». Захід пройшов в атмосфері «позитивної конкуренції». Щирі дитячі емоції та спортивний азарт не полишали учасників від початку до кінця змагань. Переможцями стали всі присутні, адже тут вирував справжній патріотичний, козацький дух, дружба та взаємоповага, величезний позитивний заряд та піднесений настрій.
Молодь – це майбутнє нашого краю, країни, майбутнє нашого народу. Нинішні успіхи і перемоги молодих – це запорука благополуччя країни та суспільства у завтрашньому дні.
Змагання довели, що наші юнаки впораються з високою відповідальністю – бути захисником України!

Галерея "Відзначення Дня Збройних Сил України 2019"

Кiлькiсть переглядiв: 866

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.