Святкування Нового року

Новий рік ось уже стукає всім нам в двері, в сторінки соціальних мереж, на біл-бордах і вітринах вулиць. Дійсно, це свято з давніх часів вважається найбільш довгоочікуваним, найулюбленішим, його з нетерпінням і надією на диво чекають всі - завжди юні дорослі, не по-дитячому серйозні малюки, і, звичайно ж, старшокласники.

26 грудня в нашому навчальному закладі відбулись новорічні ранки. Найменших школярів вітали не лише Дід Мороз та Снігуронька, а й весела компанія тролів. Професійні актори не просто розіграли цікаве дійство, а й залучили до нього дітей. Непомітно пролетів час за конкурсами та розвагами.

Не сумували на святі і старші учні, адже мали можливість розважитись в сучасних танцях та конкурсах.

Всі учні отримали від Діда Мороза солодкі подарунки. Свято наповнило серця дітей радістю, яскравими емоціями та відчуттям свят, які розпочнуться незабаром.


Галерея "Святкування Нового року"


Майстер-клас від колеги

Духовний розвиток не завжди визначається віком. Та його корені, у будь-якому випадку, виходять з дитинства. Це надзвичайно важливий період у процесі духовного становлення особистості, оскільки закладається фундамент для сприйняття оточуючої дійсності, свого місця і ролі в ній.

Ми живемо в такий час, коли дуже мало уваги приділяється ознайомленню дітей з різновидами декоративно-ужиткового мистецтва і народних традицій. В основній навчальній програмі ця тема недостатньо розкрита. Тому необхідно продовжувати роботу в позаурочний час, зацікавлювати дітей за допомогою влаштування свят, проведення усних журналів, вчити практично виготовляти сувеніри з елементами художнього розпису.

Саме цей напрям в своїй діяльності обрала вихователь групи продовженого дня та керівник гуртка «Декоративно-ужиткове мистецтво» Багдасарян Ганна Сергіївна. Вчителька працює над розвитком художніх та творчих здібностей учнів, прищеплює любов до народного мистецтва, підтримує пізнавальну діяльність народознавчого і творчого характеру, запалює в душах учнів вогник цікавості та поваги до історичного минулого українського народу, який допоможе духовно збагатити їх.

Напередодні нового року майстриня провела майстер-клас для своїх колег – вчителів Ходосівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, під час якого ознайомила присутніх з технікою та символікою авторського розпису масок. В оздобленні масок була використана українська символіка: «сосонка», «дубовий листок», «вазон», «квітка», «солярні знаки». Кожен знак має свою силу і значення. Ці символи дуже старовинні. Їх з прадавніх часів використовували в гончарстві, вишивці, писанкарстві, витинанці. Не менш важливим є і колір символів.

Ганна Сергіївна розповіла, як вчить дітейзбагачувати власний світ через спостереження; відчувати прекрасне, бачити у звичайних речах красу, диво, таємницю і черпати натхнення.

Бажаємо колезі творчих успіхів та здібних вихованців!


Галерея "Майстер-клас від колеги"


"Благословенні ви, сліди мандрівника Сковороди"

(літературно-музичне свято)

15 грудня 2017 року в Ходосівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулося літературно-музичне свято для учнів 5-11 класів "Благословенні ви, сліди мандрівника Сковороди", приурочене 295- річниці від дня народження великого сина українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога Григорія Савича Сковороди.

Епіграфом свята стали слова Максима Рильського:

Ревнитель істини й духовного буття,

Він мудрий словом, розумом, життям,

Прихильник простоти й найвищої свободи,

Він щирий друг, йому убогість не біда.

Досяг верхів наук, пізнавши дух свободи.

Достойний приклад всім серцям – Сковорода.

Метою заходу було висвітлити основні етапи життя і творчого шляху Г.С.Сковороди, ознайомити учнів з мислителем як особистістю, з його світосприйняттям, показа­ти своєрідність творчого методу митця, суть життєвого подвигу, виховувати повагу до досяг­нень його філософської думки, патріотизм, допомогти учням усвідомити унікальність кожної людини, велику цінність людського життя.

Свято розпочалося зі вступного слова вчителя української мови та літератури Фастовець Ольги Миколаївни, яка наголосила , що найяскравішою постаттю в українській культурі XVIII століття був поет, філософ і мандрівний вчитель Григорій Сковорода. Його пісні стали народними, а діалоги, трактати й притчі дали могутній поштовх для розвитку філософської думки не лише на Україні, а й в інших слов’янських країнах.

Ведучий свята,учень 9 класу Ігнатенко Іван, зазначив, що двадцять п'ять років мандрував дорогами України незвичайний подорожній. За способом життя — чернець без ряси, мандрівник, самітник. За способом мислення — філософ, богослов, містик, єретик. За способом діяння — учитель, письменник, проповідник, «мандрівний університет». Великий оригінальний чоловік.

Ведуча свята, учениця 9 класу Єрмакова Ольга, сказала, що його вітали єпископи, сільські священики і звичайні прості люди, прикуті своїми обов'язками до монастирів, церков, сіл, пасік, хуторів. Кожен бачив у Сковороді паломника, прочанина, музику, поета, порадника.

Учні разом із вчителями закладу освіти переглянули відеофільм "Обличчя української історії. Григорій Сковорода". Учні 8 -10 класів Попрійчук Назар, Алексєєнко Артем, Синельниченко Олексій, Кравчук Артур, Душевська Руслана продемонстрували акторські здібності: майстерно розіграли цікаві діалоги між Григорієм Сковородою та єпископом, Григорієм та отцем Гервасієм, Григорієм та дівчиною з поетичною душею Оленою. Учасники свята подивилися фрагмент із фільму "Наталка Полтавка" - прослухали пісню на слова Г.Сковороди "Всякому місту - звичай і права" у виконанні пана возного Тетерваковського, подивились відеокліп на вірш " De libertat".

Педагоги також мали можливість поміркувати про вічні цінності на основі афоризмів українського Сократа: на фоні чудової музики Моцарта та Бетховена розповідали афоризми поета.

У залі панувала справжня епоха бароко: музика, пісні, байки, філософські роздуми Г.Сковороди. А головне – відчувалося реальне бажання пізнати та зрозуміти духовну спадщину того, хто увійшов у п’ятірку найкращих філософів світу за версією ЮНЕСКО.

Ведучі свята зазначили, щофілософські ідеї Сковороди спрямовують всіх до самопізнання, пошуку сенсу життя, змушують замислитись над духовними цінностями, адже поет подавав практичну науку людині, як їй найгармонійніше жити в цьому світі. Ось чому віщі слова геніального поета і філософа, гуманіста, просвітителя ХVІІІ століття потрібні сьогодні. Будуть потрібні завтра і завжди.


Галерея "Благословенні ви, сліди мандрівника Сковороди"


Благодійна акція

Боротьба за Україну тривала багато століть і продовжується дотепер. Кожна історична доба має своїх героїв – тих, хто свою працю, здоров’я, навіть життя жертвує на благо рідного народу та держави. Всім нам добре відома політична та військова ситуація, яка нині склалася в нашій державі. Дуже тяжко розуміти, що кожного дня там на сході гинуть наші патріоти. В такий момент ніхто не може стояти осторонь. В такий момент прокидається нестримне бажання зберегти життя кожного, хто зараз не з нами, хто зараз ризикує собою заради нашого світлого майбутнього. Наша армія сильна духом, але ніщо не надихає бійців так сильно, як щира підтримка маленьких патріотів. Ми пишаємось тим, що в цей складний та відповідальний для України час, школярі не залишаються байдужими, не стоять осторонь спільної біди. Діти дивляться телерепортажі, читають інтернет-сторінки, володіють інформацією і добре знають про події, які відбуваються в нашій країні. А ще – роблять правильні висновки і підкріплюють їх благородними вчинками.

У наші дні маємо чимало прикладів героїзму серед побратимів, які зі зброєю в руках боронять нашу державу. Багато солдатів, які були пораненні в бою, повернувшись додому, потребують як медичної допомоги, так і моральної підтримки. Тому група активістів шкільного самоврядування Ходосівської ЗОШ І–ІІІ ст. разом із волонтером Глушко Тетяною Василівною, відвідали українських військових, які зазнали поранень в зоні АТО та наразі перебувають на лікуванні в Національному військово-медичному клінічному центрі«Головний військовий клінічний госпіталь».

«Відчуття підготовки до поїздки не передати - щось було в душі надзвичайно важливе. На серці в усіх було трохи тривожно, адже як поводитися з тими людьми, в яких велике й гаряче серце, сповнене любові до рідного краю, яке радше згорить до тла, ніж зрадить; чиї сильні руки здатні міцно тримати автомат, і десь вдома ніжно пригортати рідних та близьких; очі, в яких світиться відвага; душа, яка завмирає від гімну, кровоточить разом із ранами України…», — діляться враженнями учасники поїздки.

Дорогою до Києва кожен був у своїх думках. Хтось дивився у вікно, а хтось говорив про майбутню зустріч із солдатами.

Учні побували у палатах багатьох відділень медичного закладу. Відчувалася певна внутрішня напруга людей, до яких прийшли школярі. А ще впадали в очі надто серйозні обличчя, відсутність посмішок і святковості в очах воїнів. Та діти не ображались, вони розуміли, як багато пережили ці люди у пеклі війни.

Напередодні Дня Святого Миколая учні організували збір солодощів. Окрім цього, наша делегація привезла листи від школярів, малюнки, символічні голуби миру та ангелочки, зроблені учнями початкових класів.

Діти висловили пораненим бійцям щирі слова вдячності за їхній героїзм та відвагу, побажали швидкого одужання та повернення додому. Віримо, що власноруч виготовлені ангели-охоронці стануть нашим захисникам добрими та надійними оберегами, адже зроблені з любов’ю та вірою у краще майбутнє. Діти на пам`ять сфотографувалися з військовими. Кожен боєць із теплотою приймав дитячу увагу та їхні побажання, дякував за турботу. Учні побажали воїнам, які, ризикуючи власним життям, взяли на себе важку й достойну місію – захист територіальної цілісності та недоторканості Української держави, міцного здоров’я на довгі роки, сімейного затишку і добробуту.

Для школярів ця зустріч стала справжнім уроком мужності і відваги.

Повертаючись додому, у всіх було ще більше переконання, що нашим обов’язком є в різний спосіб підтримувати воїнів-захисників і говорити їм про нашу вдячність, любов. Учні гідно виконали покладену на них місію. А найголовніше – діти власноруч доторкнулися до подій, були поряд з тими, хто сьогодні стоїть на захисті їх життя. Своїми ще не дуже міцними руками підтримали героїв, до стуку мужніх чоловічих сердець долучили щире биття своїх гарячих дитячих сердечок.

Всі добрі справи, до яких долучаються діти ще раз є підтвердженням того, що всі вони прагнуть миру і спокою, мріють бачити Україну єдиною і неподільною. Ми завжди будемо пам'ятати про наших героїв, а ще - свято вірити в те, що мир запанує в нашій країні і ми будемо жити в демократичній і незалежній Україні.

Дякуємо тобі, український солдате за те, що ти борешся за наше щасливе майбутнє, за мирне життя людей і, звичайно, за нашу Україну. Дякуємо тобі, друже, за те, що ти, прагнучи захистити всіх нас, підставляєш своє тіло під смертельні кулі. Будь певен, ти потрібен нам, потрібен Україні, потрібен усьому народу.

Слава Україні! Героям слава!


Галерея "Благодійна акція"


Новорічна акція «Збережи ялинку»

Всі ми звикли, що Новорічне свято приходить у наш дім разом із красунями-ялинками. Виконавши свою святкову місію, вони стають нікому непотрібними і опиняються на смітниках. Варто пам’ятати, що хвойний ліс - це легені планети, велетенська скарбниця вологи, яка потрібна усьому живому. Ліс - це не тільки рослини, але і домівка тварин. Дбати про збереження лісів – наш святий обов'язок!

Щоб не сталося екологічного лиха, щоб зберегти зелені насадження у святкові дні, ми повинні навчитися по- іншому прикрашати свої будинки.

Створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна й без знищення дерев. Набагато цікавіше прикрашати соснові чи ялинові гілки, виготовляти традиційні українські «ялинки» – дідухи з колосків, калини, створити новорічні композиції, які можуть стати гарним подарунком для рідних і друзів та прикрасять домівку.

Щороку учні нашого навчального закладу беруть участь у Всеукраїнській акції «Збережи ялинку». Акція покликана не тільки попереджувати незаконне вирубування хвойних дерев, а й на формування громадської думки про «ялинкову» проблему шляхом пропаганди заміни ялинок та сосен композиціями з гілок хвойних дерев,що дозволить значно скоротити попит на живі дерева, збереже життя багатьом лісовим красуням, на вирощування яких необхідно багато років і чималі кошти.

Цьогоріч діти разом з класними керівниками та батьками підготували новорічні композиції. Різноманітні ідеї було втілено у реальність, ялинки та новорічні композиції виділялися своєю оригінальністю та простотою виконання, а головне їх виготовлення не потребує великих матеріальних затрат. Кожен зможе повторити шедевр вигаданий дітьмими та прикрасити свою оселю.

Хочеться відзначити учнівський колектив 3 класу, який став учасником майстер-класу з виготовлення штучної ялинки та прикрас для неї. Цікаву колективну роботу організували та провели вчитель початкових класів Сіренко Оксана Федорівна та мама учениці Опрі Софії Юлія Вікторівна.

Цією простою, однак чудесною й по-новорічному казковою, акцією здійснюється формування практичних навичок раціонального використання природних ресурсів. Дуже важливо саме такими, на перший погляд невигадливими діями, як проведена акція, виховувати у школярів дбайливе ставлення до навколишнього середовища.


Галерея "Новорічна акція «Збережи ялинку» "


Відзначення Дня Збройних сил України

Традиція вшановувати захисників Батьківщини зародилася ще у ХХ ст. У цей час особливо вшановували і вітали людей в погонах, бійців діючих армій : офіцерів та солдат. Ця традиція, що в різних куточках України має деякі свої етнічні особливості, живе до сьогоднішнього дня.

Свято Збройних сил України – це данина пам’яті тисячам воїнів, які загинули в битвах за свободу, волю та незалежність України. Тож, вшановуючи людей, які не знехтували цим почесним обов’язком, у навчальному закладі пройшов урочистий захід, підготовлений класним керівником восьмого класу Сагач Наталією Володимирівною разом зі своїми вихованцями.

Народна мудрість стверджує, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе не може. Тому це святий обов’язок тих, хто живе, хто користується всіма її благами і дарами. Виконуючи цей почесний обов’язок, ідуть юнаки служити в армію, щоб берегти мир і спокій своєї Батьківщини, стояти на сторожі її інтересів.

Учні підготували цікаву інформацію про чоловіків зі своїх родин, які виконували роль воїна-захисника у нелегкі часи Другої Світової війни.

Сьогодні ми дійсно відчуваємо захист Збройних Сил, тому що на сході нашої країни іде неоголошена війна. Жителі нашого села брали та продовжують брати участь в антитерористичній операції, і ми повинні знати їх імена, тому учні зібрали матеріали про наших односельців-героїв та оформили її в альбом.

Хвилиною мовчання присутні на заході вшанували тих, хто віддав своє життя за наше краще майбутнє.

Учні 9 та 10 класів стали учасниками змагання з волейболу, приуроченому Дню Збрoйних Сил України.

Вітаємо зі святом усіх, хтo зі збрoєю в руках стoїть на стoрoжі України. Ми стали спадкoємцями слави українськoгo кoзацтва, герoїв визвoльних змагань і перемoжців фашизму. Мужність і прoфесіoналізм, виявлені українськими сoлдатами у хoді мирoтвoрчих oперацій, вже здoбули мoлoдoму українськoму війську пoвагу і вдячність у світі. Віримо, щo Збрoйні Сили України і надалі з честю викoнуватимуть свій oбoв’язoк перед Вітчизнoю, надійнo захищатимуть мир і спoкій українськoгo нарoду.


Галерея "Відзначення Дня Збройних сил України "


СУЧАСНІСТЬ ВИМАГАЄ СУЧАСНИХ РІШЕНЬ ПРОБЛЕМ ДІТЕЙ

1-го грудня 2017 року в ЦКМ с. Ходосівка проводився правовий інтерактивний тренінг «Протидія булінгу» для учнів середніх та старших класів Ходосівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Тренінг проводила юристка Громадської організації «Ла-Страда-Україна» Анна Саєнко.

Булінг – достатньо нове поняття в нашому житті, але явище, яке воно визначає, на жаль, у нас добре і давно відоме, коли дитина стає «білою вороною» та «цапом-відбувайлом», тобто жертвою булінгу.

Булінг (від англ. Bully – хуліган, задирака, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Вчені визначають булінг як тривалий процес свідомо жорстокого ставлення з боку однієї дитини або групи дітей до іншої дитини чи групи дітей.

Булінг – явище більш характерне для закладів освіти, де учні об’єднані формально (за віковим принципом). Тренінг відвідали учні та педагоги Ходосівської ЗОШ. Ведуча тренінгу в ігровій формі спілкувалась з дітьми, ставила питання аудиторії та відповідала на питання дітей, демонструвала слайди та відео, давала поради педагогам. Дуже важливою була інформація про Національну дитячу «гарячу» лінію, де кожна дитина може отримати консультацію, звернувшись до спеціалістів за безкоштовними номерами телефонів. Прямо на зустрічі Анна зателефонувала за одним із вказаних номерів і діти змогли в онлайн режимі почути відповіді консультанта. По завершенню тренінгу всім дітям і педагогам були роздані брошури з рекомендаціями, як протидіяти булінгу, а також стікери з безкоштовними номерами телефонів Національної дитячої «гарячої» лінії.

Висловлюємо подяку директору ЦКМ с. Ходсівка Клименко Анні Анатоліївні за організацію і проведення тренінгу та сподіваємось, що інформація, яку діти отримали під час тренінгу, допоможе їм у складних обставинах, якщо вони будуть мати місце у їхньому житті.


Галерея "Інтерактивний тренінг «Протидія булінгу»"


Відвідування учнів закладу освіти експозиції «Дерево життя українського роду»

Учні школи відвідали експозицію «Дерево життя українського роду», що знаходиться на території Аутлет-містечка «Мануфактура».

Представлені експонати одразу вразили учнів своєю довершеністю і майстерністю з якими вони були виготовлені у далекі часи руками звичайних простих людей. І не дивно, накопичуючи досвід і вміння тисячоліттями майстри своєї справи: ковалі, гончарі, бондарі, бортники, різблярі по дереву, ткалі і вишивальниці передавали секрети своєї майстерності нащадкам. Ось так просто з родинного дерева, праці творчості прагнення прекрасити і покращити життя формувалось дерево життя всього народу – українського роду.

Дітям було дуже цікаво дізнатись про те, що виготовляючи знаряддя праці, предмети побуту давні українці дбали про їхнє практичне, сакральне значення та естетичний вигляд.

По закінченню екскурсії всі бажаючі отримали можливість навчитись прасувати одяг не використовуючи сучасної праски та електроенергії, у пригоді стали старовинні інструменти: качалка та рубель.

Перегляд експозиції закінчився захоплюючим квестом у якому прийняли активну участь учні школи із притаманним їм завзяття, наполегливістю і волею до перемоги.

Дякуємо за цікаву та пізнавальну екскурсію куратору творчої майстерні «Світлиця» Видрич Олені Андріївні.

Галерея "Відвідування учнів закладу освіти експозиції «Дерево життя українського роду»"

Кiлькiсть переглядiв: 323

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.