Свято «Прощавай, Букварику!»

/Files/images/17bukvar/DSC01108.JPG 28 квітня 2017 року в навчальномуму закладі пройшло свято початкової школи «Прощавай, Букварику!» У святково прибрану залу під музику завітали першокласники, де їх радо привітали оплесками батьки, бабусі та дідусі, педагогічний колектив.

З нагоди закінчення вивчення «Букваря» молодші школярі під керівництвом класовода Бондаренко Тетяни Борисівни підготували святкове дійство, в якому розповіли про свої досягнення в навчанні. Вони щиро дякували своїй учительці, яка навчила їх читати та писати. Натхненно й з любов’ю першокласники виконували українські пісні, декламували вірші, танцювали та виконували ролі.

Буквар скінчився, та не скінчилося, а тільки починається, довге й цікаве шкільне життя. Буквар – це малесенька частинка тих великих знань, які ви отримаєте за період навчання в школі. Тож бажаємо кожному першокласнику терпіння в опановуванні шкільних наук, творчої ініціативи, самореалізації та високих успіхів у навчанні.

/Files/images/17bukvar/DSC01121.JPG/Files/images/17bukvar/DSC01122.JPG/Files/images/17bukvar/DSC01123.JPG/Files/images/17bukvar/DSC01124.JPG


Скажи наркотикам «НІ»!

/Files/images/17narko/18197360_733395823496724_534671730_n.jpg Соціально-економічна та культурна криза, зниження уваги держави і суспільства до становища дітей в Україні, погіршення якості їх життя та недотримання соціальних прав, відчуження дитини від сім’ї та школи, поширення явищ безпритульності та соціального сирітства призвели до зростання кількості неповнолітніх, які вживають тютюн, алкоголь, наркотики і стають залежними від них. Проблема наркотичної залежності неповнолітніх є негативним соціальним явищем, яке становить серйозну небезпеку як для окремої особистості, так і для /Files/images/17narko/18216930_733395763496730_1322294851_n.jpg всього суспільства. На сучасному етапі розвитку суспільства констатується збільшення кількості активних і постійних споживачів психоактивних речовин серед учнів навчальних закладів та зниження віку осіб, які зловживають психоактивними речовинами; наявність продажу алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім; певна доступність лікарських наркотичних засобів; розширення спектру наркотичних засобів і мережі їх розповсюдження; непоодинокі випадки полінаркоманії серед підліткового населення; зниження якості здоров’я молодого покоління; зміна соціального статусу неповнолітніх, які почали вживати психоактивні речовини; прямий зв’язок між вживанням наркотиків і ростом злочинності, розповсюдженням ВІЛ-інфекції, зростанням смертності серед молодого покоління; поширення особливої молодіжної субкультури, провідною цінністю якої є беззмістовне проведення дозвілля у поєднанні зі вживанням алкоголю та наркотиків. Формування залежності від психоактивних речовин (особливо від наркотиків) спричинює перетворення людини у соціально-дисфункціонального члена суспільства, який не здатен адекватно взаємодіяти із соціумом.

/Files/images/17narko/18217655_733395826830057_1181018150_n.jpg Усі ми зі шкільної парти знаємо про шкоду наркотиків, але залежні від них люди чомусь не зникають. А між тим,наркозалежність– хвороба, яку можна попередити, але важко вилікувати.

Саме з метою профілактики наркоманії в навчальному закладі проведено зустріч з колишніми наркозалежними, яку допомогла організувати Глушко Тетяна Василівна. Гості цікаво розповіли школярам свої життєві історії. Навіть вчителів вразив підхід до подання інформації.

Якщо у школі в основному це зводиться до розповіді про те, чим шкідливі наркотики, то гості пояснили, чому самі почали вживати їх і чому тривалий час не могли покинути. Діти дізнались про Шкалу емоційних станів. Як виявилося, протягом життя у людини існують різні емоційні стани від «добрих» до «злих». Зазвичай споживати наркотики починають у стані нудьги, щоб покращити свій настрій. І досягають ефекту. Але з кожним наступним вживанням отрути емоційний стан лише погіршується. Коли ж людина таки вирішує покинути згубну звичку, дається взнаки біологічне звикання, адже наркотик накопичується у жировій тканині.

/Files/images/17narko/18195508_733395656830074_888802509_o.jpg Приймати наркотики і алкоголь будь-яка людина починає, намагаючись вирішити проблеми, найчастіше проблеми спілкування. І починають таким чином «вирішувати проблеми» переважно школярі. Дітям необхідно отримати правильну і вичерпну інформацію про цю проблему вчасно. Це стане своєрідним щеплення від передчасної смерті.

Зустріч пройшла в атмосфері щирості та відкритості, з обговоренням проблем молодого покоління. В умовах конфіденційності учні не соромились давати відверті запитання.

«В першу чергу ми прагнемо відірвати дітей від вулиці, де вони надані самі собі, і не завжди здатні розібратися в тому, що відбувається. Адже важливо не тільки розповісти дітям про те, що наркотики – це погано. Важливо дати їм альтернативу, показати, що стати кимось у житті можливо лише прикладаючи власні зусилля і добиваючись поставлених цілей», – підкреслили гості.

Щиро дякуємо за змістовну лекцію!


Зустріч з курсантами Національної академії внутрішніх справ

/Files/images/17pol/IMG_2897.JPG З метою розширення знань учнів про підготовку майбутніх правоохоронців, 27 квітня в ЦКМ с.Ходосівка відбулась зустріч старшокласників з курсантами ІІІ курсу Національної академії внутрішніх справ. Голова Координаційної ради студентського, курсантського самоврядування Буртак Артем Володимирович та представник юридичної клініки «Захист» Николюк Лілія Сергіївна підкреслили, що виховання майбутніх правоохоронців здійснюється у дусі патріотизму, любові до обраної професії. Гості розповіли про навчальний заклад, умови вступу, особливості практичної підготовки слідчих, слідчих-криміналістів, фахівців з кримінальної розвідки, оперуповноважених кримінальної поліції, які працюють у підрозділах карного розшуку, протидії наркозлочинності, торгівлі людьми, кіберполіції, захисту економіки.

/Files/images/17pol/IMG_2921.JPG Неабияке захоплення у школярів викликав відеофільм з демонстрацією тактичної та спеціальної підготовки здобувачів вищої освіти, показового виступу ансамблю барабанщиць, взводу карабінерів та роти почесної варти, які представляють академію на державному рівні.

Відвідувачі заходу не були байдужими до розповіді. Вони побачили змістовні презентації, де показано, в яких умовах навчаються курсанти. Не залишилась за кадром і художня самодіяльність, спортивна підготовка курсантів, яка свідчить про те, що на базі закладу існують всі умови для того, щоб розвивати свій потенціал.

Діти мали можливість отримати змістовні відповіді на численні запитання, щодо умов вступу та навчання в академії.

Учні отримали запрошення на День відкритих дверей.

Дякуємо директору ЦКМ Анні Анатоліївні Клименко за організацію заходу.


Біль Чорнобиля

(Захід-реквієм,присвячений 31-й річниці трагічних подій на Чорнобильській АЕС)

/Files/images/17ch/P70426-101706.jpg Чорнобиль….. Не зі сторінок стародавніх літописів, і не з легенд та переказів увірвалось у наше життя це лячне й моторошне слово. Слово це стало символом горя й страждань, покинутих домівок, розорених гнізд, здичавілих звірів.

26 квітня - Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф - для українців особливо трагічна дата. В цей день традиційно уся громадськість згадує ті страшні часи, коли тисячі людей були кинуті на бій зі стихією. Це день, коли вчені, пожежники, військові, громадяни працювали пліч о пліч задля майбутнього своїх сімей та наступних поколінь. Багато хто з них поліг на місці, ще більше – у лікарнях, відчуваючи вплив наслідків радіоактивного опромінення.

З метою вшанування пам’яті загиблих під час аварії на Чорнобильській атомній електростанції, виховання почуття патріотизму, співчутливості, критичного ставлення до історичних подій, людяності, любові до рідної землі, усвідомлення глибини національної трагедії, у нашому закладі був проведений захід-реквієм "Біль Чорнобиля", присвячений 31-й річниці трагічних подій на Чорнобильській АЕС.

/Files/images/17ch/P70426-102006.jpg Захід допоміг розширити знання дітей про Чорнобильську трагедію, зрозуміти наскільки небезпечна радіація для усього живого, згадати про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, показати, що чужої біди не буває.

Чотири літери – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей. Минув вже 31 рік, але й на сьогодні це найстрашніша радіаційна аварія в історії людства, яка зачепила долі людей. Вона показала і силу, і безсилість людського інтелекту.

У День Чорнобильської трагедії по всіх церквах лунають дзвони пам’яті за ліквідаторами аварії, а біль Чорнобиля назавжди залишиться у наших серцях. Ми будемо вічно пам’ятати кожного героя, хто загинув під час ліквідації на ЧАЕС.

/Files/images/17ch/P70426-101524.jpg/Files/images/17ch/P70426-103305.jpg/Files/images/17ch/P70426-102423.jpg/Files/images/17ch/P70426-104036.jpg


Свято «Скриня моя мальована»

/Files/images/17skrinya/DSC01076.JPG 20 квітня в навчальному закладі відбувся виховний захід «Скриня моя мальована». Свято підготувала і провела керівник гуртка «Українська вишивка» Смаляна Тетяна Данилівна разом зі своїми вихованцями та мамою учениці 7 класу Петрик Ніни, Іриною Володимирівною. Гостями заходу були учні 1-11 класів, батьки гуртківців, вчителі та всі небайдужі до традицій, обрядів, вірувань, ритуалів, якими вщерть наповнені українська історія, фольклор, народна педагогіка.

Всі учасники заходу були вдягнені в традиційні національні костюми. Інформацію про ткацтво, вишивку присутні почули у формі щирої родинної розмови між представниками різних поколінь. /Files/images/17skrinya/DSC01077.JPG Діти дізнались про таємниці, які приховує стара бабусина скриня, про символіку кольорів вишиванки і рушника, про секрети створення полотна та використання рушників. Емоційного забарвлення святу надало колективне виконання пісень про рушник, ознайомлення з експонатами виставки робіт юних гуртківців та їх керівника Тетяни Данилівни.

Директор школи Ярошенко Наталія Василівна вручила вихованцям гуртка подяку за старанність, наполегливість у вдосконаленні своєї майстерності та побажала успіхів.

Проведений захід має важливе виховне значення, адже дозволяє передати родинний досвід молодшому поколінню, розширити уявлення про національно-культурні цінності, сприяє розвитку національної свідомості та патріотизму.

/Files/images/17skrinya/DSC01080.JPG/Files/images/17skrinya/DSC01082.JPG/Files/images/17skrinya/DSC01085.JPG/Files/images/17skrinya/DSC01088.JPG/Files/images/17skrinya/DSC01092.JPG/Files/images/17skrinya/DSC01098.JPG/Files/images/17skrinya/DSC01068.JPG/Files/images/17skrinya/DSC01069.JPG/Files/images/17skrinya/DSC01074.JPG/Files/images/17skrinya/DSC01099.JPG/Files/images/17skrinya/DSC01101.JPG


«Великоднє диво»

/Files/images/17paska/DSC06577.JPG З метою розширення та поглиблення знань дітей про Великодні свята, виховання любові та шанобливого ставлення до народних традицій, звичаїв класовод Сіренко Оксана Федорівна разом зі своїми вихованцями, учнями 2 класу провели святковий захід «Великоднє диво».

У розробці виховного заходу відтворено обряди, пов’язані зі святкуванням Великодня, продемонстровано народні ігри з писанками, Великодні пісні та веснянки.

/Files/images/17paska/DSC06582.JPG Діти радісно привітали гостей з приходом найважливіших весняних свят. На Великдень гостей приймати – народні традиції шанувати. Як весело і ніжно описана весна у віршах, піснях. Весна – це сонце і тепло. Весна – це світлі наші надії. Весна – це Великдень. З Великоднем!

Учні розповіли про найважливіші традиції свята: люди печуть паски, фарбують яйця. Не можна собі уявити Великодніх свят без барвистих, різнокольорових писанок, крашанок .У жодного народу немає таких прекрасних, мальовничих писанок, як в українців! Бо малювали їх люди, що мали чисту душу, добрі наміри, ні на кого не тримали зла. Писанка – душа народу, яка розцвітає щоразу навесні на Великий день.

/Files/images/17paska/DSC06583.JPG До Великодня готуються заздалегідь. Неділя, що передує Великодньому тижневі, називається Вербною. Саме в цей день Ісус востаннє увійшов до Храму Божого. Дорогу йому встеляли пальовими гілками. В Україні пальми не ростуть, тому люди, щоб відзначити цей день, ставили у своїх оселях вербові гілочки.

Хлопчик-вістунець продемонстрував обряд з вербовою гілочкою:

Не я б'ю, верба б'є

Через тиждень — Великдень.

Будь здорова, як вода,

/Files/images/17paska/DSC06590.JPG Багата, як земля,

А красива, як весна.

Цікавою сторінкою заходу стали народні ігри: «Вербич», «Купса», в яких діти продемонстрували спритність, винахідливість.

З особливим захопленням маленькі глядачі спостерігали за народним танком та інсценізацією казки про писанку.

Щира, доброзичлива атмосфера, що панувала на святі надовго запам’ятається юним артистам і гостям.

/Files/images/17paska/DSC06592.JPG/Files/images/17paska/DSC06597.JPG/Files/images/17paska/DSC06598.JPG/Files/images/17paska/DSC06603.JPG


Чиста Земля – мирне життя

(збір пластику для допомоги постраждалим АТО «Шлях додому»)

/Files/images/krishki17/DSC06605.JPG Для кожного свідомого громадянина України події, що відбуваються на Сході, болем відгукуються у серці, адже поранено,скалічено, вбито вже кілька тисяч мужніх захисників рідної землі. Вони – цвіт нашої нації , вони – наша гордість і слава. Вони і зараз стоять не на життя, а на смерть, захищаючи нас від страшного лиха. Стоять там, щоб ми могли мирно жити і навчатись, мирно працювати. Воїни АТО борються за нас, підтримують нас. А що можемо зробити ми для того, щоб підтримати їх?

Учні Ходосівської ЗОШ I-III ступенів долучилися до відкритого громадського проекту «Шлях /Files/images/krishki17/DSC06607.JPG додому», спрямованого на допомогу пораненим захисникам України та очищення довкілля. Для надання допомоги використовуються кошти отримані від переробників вторинної сировини.

Учні кожного класу перейнялися цією важливою справою, байдужих не було. І не було жодного дня, щоб діти не несли до школи пакети з кришечками. Шукали їх скрізь, де тільки можна, у цьому дітям активно допомагали батьки, родичі, бо всі добре розуміли, що це дуже потрібна і вкрай необхідна справа.

/Files/images/krishki17/DSC06609.JPG Зібрані кришечки були урочисто передані представникам благодійного фонду «Лелекера». Шановні гості розповіли учням про необхідність переробки вторсировини в наш час, можливість покращення екологічної ситуації вже сьогодні і звичайно, про внесок даної акції в збір коштів на протезування поранених бійців.

Ми впевнені, що ця зустріч не остання, адже нашої допомоги потребують багато воїнів. Будуємо незалежну Україну разом!


Акція «Милосердя»

/Files/images/miloserdya17/IMG_2511.JPG У кожного свідомого громадянина України, події, що відбуваються на Сході, болем відгукуються у серці, адже поранено,скалічено, вбито вже кілька тисяч мужніх захисників рідної землі. Вони – цвіт нашої нації , вони – наша гордість і слава. Вони і зараз стоять не на життя, а на смерть, захищаючи нас від страшного лиха. Стоять там, щоб ми могли мирно жити і навчатись, мирно працювати. Воїни АТО борються за нас, підтримують нас. А що можемо зробити ми для того, щоб підтримати їх?

Розуміючи свою причетність до всіх подій, які відбуваються в нашій країні, учнівський та педагогічний колектив навчального закладу провели акцію «Милосердя».

/Files/images/miloserdya17/IMG_2456.JPG 6 квітня, напередодні великого свята Благовіщення, учні Ходосівської ЗОШ I-III ступенів разом з начвосом Ходосівської сільської ради Глушко Тетяною Василівною відвідали військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок виконання бойових завдань у рамках проведення АТО і проходять реабілітацію в Київському військовому шпиталі. У гості до військовослужбовців школярі прийшли з гостинцями. Діти принесли з собою йогурти та листи. Зустріч була дуже теплою, а бесіди з воїнами змістовними, адже учні змогли отримати відповіді на багато питань, які їх хвилювали. Розповіді воїнів викликали у школярів почуття /Files/images/miloserdya17/IMG_2457.JPG гордості за свою державу, за сміливість та хоробрість її захисників. У кінці зустрічі діти щиро побажали військовим швидкого одужання.

Зустріч з пораненими сприяла прояву в учнів найкращих людських рис: доброзичливості, співчуття, співпереживання, турботи, прагнення допомогти. Учні, беручи участь у цій акції, відчули потребу творити добро.

Ми впевнені, що ця зустріч не остання, адже нашої допомоги потребують багато воїнів. Тож творімо благо для тих, хто потребує, продовжуймо робити добрі справи.

/Files/images/miloserdya17/IMG_2460.JPG/Files/images/miloserdya17/IMG_2466.JPG/Files/images/miloserdya17/IMG_2475.JPG/Files/images/miloserdya17/IMG_2481.JPG/Files/images/miloserdya17/IMG_2491.JPG/Files/images/miloserdya17/IMG_2514.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 76

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.