Кам'янець-Подільський – це Діснеєвське місто або квітка на камені

Подорожі по Україні можуть бути яскравими і насиченими відкриттями. Поділля – мальовничий край з багатою історією, унікальними пам’ятками, красивою природою.

Вже минув тиждень, а ніби ще вчора учні 8 класу захоплювалися краєвидами міст Хотин та Кам’янець-Подільській. Це те місце, де географічно збігаються 3 області: Хмельницька, Тернопільська та найменша Чернівецька, де протікає річка Збруч.

Першою зупинкою екскурсії було невеличке містечко Кривче, де учні відвілали одне з природних див, яким пишається Тернопільщина – «Кришталеві печери». Вхід до неї міститься на крутому схилі долини, вище від русла річки Циганка на висоті 60-70 м. Довжина її ходів – 23 км. Діти потрапили в загадковий світ підземелля, де, проходячи крізь вузькі тунелі і печери, в Коридорі чудес їм з’являлися перші дива – на стінах іскристо-переливалися кристали. На маршруті траплялося чимало каміння химерної форми, такі як : Буйвол, Сова, Змія, Орел, Крокодил та інші. Ця печера залишила надзвичайно позитивні спогади, учні були задоволені побачивши все це на власні очі. Другою зупинкою екскурсії було м. Хотин. Це місто-фортеця, яке розташувалося на узбережжі р. Дністер. Фортеця вразила учнів своїми неприступними мурами та надзвичайними краєвидами. Побувавши там, вони ніби поринули у Середньовіччя. Захоплюючі розповіді екскурсовода про історичні факти міста Хотин були цікавими та пізнавальними. Останньою зупинкою екскурсії був Кам’янець – Подільский.Його називають Діснеєвським містом або квіткою на камені. Там учні прогулялися вуличками старого міста, відвідали католицьку церкву, собор Петра і Павла, Ратушу та знамениту фортецю, що відноситься до Семи Чудес України.

Після розповідей екскурсовода діти мали вільний час, щоб помилуватися краєвидами, купити сувеніри, зробити фото на пам’ять.
Сповнені позитивних емоцій і неймовірних вражень, учні повернулися додому.


Галерея "Кам'янець-Подільський – це Діснеєвське місто або квітка на камені"


Відзначення 32-х роковин Чорнобильської аварії

В день 32-х роковин Чорнобильської трагедії учні 9 класу провели лінійку «Уроки Чорнобиля». Мета заходу — привернути увагу підростаючого покоління до Чорнобильської катастрофи. Адже кількість проблем, пов’язаних з даним питанням з роками не зменшується. Навпаки, екологічні, соціальні, психологічні, медичні та інші негативні процеси загострюються і набувають системного характеру.

Внаслідок аварії на ЧАЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року, постраждало п’ять мільйонів громадян, а на забруднених територіях опинилося майже п’ять тисяч населених пунктів України, Республіки Білорусь та Російської Федерації.

Чорнобильська катастрофа має багато вимірів. Ми прагнемо не лише вшанувати пам’ять про події в Чорнобилі, а й поглибити постійний діалог з питань спільного майбутнього в умовах зростаючих ризиків техногенного характеру. Техногенні катастрофи значною мірою визначили обличчя 20-го і початок 21-го століття. Разом із антропогенною діяльністю вони поставили світ практично на межу виживання. Рівень небезпечних ядерних технологій сягнув таких масштабів, що з національних вони перетворилися на транснаціональні. Ядерна небезпека не знає державних кордонів та митниць, національностей, партійної приналежності чи віросповідання.

З огляду на це, потрібно зробити декілька висновків. По-перше, говорити правду, яка має стати основою пошуку істини. По-друге, відмовитися від егоїстичного ставлення при вирішенні поточних проблем, а під час ухвалювання рішень завжди керуватися інтересами людей, особливо майбутніх поколінь. По-третє, визнати неможливість вирішення глобальних проблем зусиллями одного народу чи країни.


Галерея "Відзначення 32-х роковин Чорнобильської аварії"


Свято «Прощавай, Букварику!»

25 квітня 2018 року в навчальному закладі пройшло свято початкової школи «Прощавай, Букварику!» У святково прибрану залу під музику завітали першокласники, де їх радо привітали оплесками батьки, бабусі та дідусі, педагогічний колектив.

З нагоди закінчення вивчення «Букваря» першокласники під керівництвом класовода Хлєвнушко Надії Сергіївни підготували святкове дійство, в якому розповіли про свої досягнення в навчанні. Вони щиро дякували своїй учительці, яка навчила їх читати та писати. Натхненно й з любов’ю першокласники виконували пісні, декламували вірші, танцювали та вживались в ролі казкових персонажів.

Буквар скінчився, та не скінчилося, а тільки починається, довге й цікаве шкільне життя. Буквар – це малесенька частинка тих великих знань, які ви отримаєте за період навчання в школі. Тож бажаємо кожному першокласнику терпіння в опановуванні шкільних наук, творчої ініціативи, самореалізації та високих успіхів у навчанні.


Галерея "Свято «Прощавай, Букварику!»"


Скажи наркотикам «НІ»!

Проблема соціально-педагогічної профілактики наркоманії в наш час турбує не тільки педагогів, але й усе суспільство загалом у зв’язку з масштабністю поширення цього явища серед молоді. Українське суспільство ще не в повному обсязі усвідомило, якої непоправної шкоди завдає йому наркоманія, яку загрозу становить вона для фізичного, морального здоров’я нації, інтелектуального й економічного потенціалу держави. Ця проблема має глибокий зв’язок з важливими практичними завдання­ми сучасної школи, які полягають у профілактиці девіантної поведінки підлітків з метою повноцінного розвитку сучасного суспільства, соціальної адаптації підлітків.

Зростаюча соціальна значущість проблеми підліткової наркоманії переконує в потребі обґрунтування умов, що сприяють підвищенню ефективності профі­лак­тики цієї небезпечної хвороби, визначенню змісту, форм і методів запобігання вживанню учнівською та студентською молоддю наркотичних речовин.

Життя сучасних підлітків набуло дорослого забарвлення, наповнилося непритаманними їм проблемами. Корозія цінностей призвела до нівелювання правових, моральних, соціальних норм. Відсутність у частини учнівської молоді навичок конструктивного спілкування, загальних принципів розуміння сутності найпростіших соціальних процесів і явищ призводить до конфліктів, стресових ситуацій, неадекватної соціальної поведінки, а в результаті – до «втечі від реальності» в алкоголізм, наркоманію, віртуальний комп’ютерний світ. Наркоманія поширюється в геометричній прогресії, поступово стає стилем життя підлітків, молоді, завдає шкоди близьким, оточуючим наркоманів, суспільству в цілому.

Безперечно, вживання наркотиків практично несумісне з якісним навчанням, із трудовою діяльністю, призводить до деформації особистості, зниження загального інтелектуального потенціалу, поглиблює демографіч­ну кризу в державі.

Саме з метою профілактики наркоманії в навчальному закладі проведено зустріч з представниками ВСГО «Україна – територія життя» Рибкін Р.А, Врублевський О.Д., Кириленко В.В., Будяк В.В., яку допомогла організувати волонтер благодійного фонду «Народ і армія єдині» Глушко Тетяна Василівна.

Колишні наркозалежні розповіли школярам свої життєві історії. Якщо у школі, в основному, це зводиться до розповіді про те, чим шкідливі наркотики, то гості пояснили, чому самі почали вживати їх і чому тривалий час не могли покинути. Зустріч пройшла в атмосфері щирості та відкритості, з обговоренням проблем молодого покоління. В умовах конфіденційності учні не соромились давати відверті запитання. Сподіваємось, що почуті історії допоможуть підліткам не схибити на життєвому шляху.

Щиро дякуємо гостям за змістовну лекцію!


Галерея "Скажи наркотикам «НІ»!"


Ой весна, весна, що ти нам принесла

Вчителька початкових класів Бондаренко Тетяна Борисівна разом зі своїми вихованцями підготували свято, яке подарувало весняний настрій і дітям, і присутнім дорослим. Діти розповіли про давню традицію зустрічі птахів, поспілкувалися казковими героями: Зеленим Шумом, Лісовичком, Мавкою, Весною. Другокласники продемонстрували свої артистичні вміння в піснях, танках та весняних іграх і дали обіцянку бережливо ставитись до природи.


Галерея "Ой весна, весна, що ти нам принесла "


Відзначення Всесвітнього Дня Здоров’я

Учні 5-10 класів виготовили пізнавальні та агітаційні плакати з найбільш актуальних тем.

Мета заходу - привернути увагу до проблем охорони здоров’я і необхідності розгорнутої і всеохоплюючої профілактики захворювань, дотримання правил здорового способу життя.

Галерея "Відзначення Всесвітнього Дня Здоров’я"

Кiлькiсть переглядiв: 382

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.