Відзначення Дня пам’яті жертв голодоморів у закладі освіти

У зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів, з метою гідного вшанування закатованих українців та донесення до учнівської молоді, об’єктивної інформації про трагічні події української історії, 24 листопада у закладі освіти проведено захід-реквієм “Не дамо згасити свічу пам'яті”. Вчитель історії Понзель Юлія Миколаївна разом з учнями 8-10 класів розповіли присутнім про страхітливі наслідки людського геноциду та гіркі сторінки нашої історії, які очорненні роками голодоморів та знущань над нашими співвітчизниками. Цей злочин назавжди змінив хід історії українського народу. Він став одним із найважчих випробувань, що випали на нашу долю. Десятиліттями існувала жорстока заборона навіть згадувати про ті страшні події. Але український народ виявив стійкість. Учні переглянули фрагменти фільмів-хронік, свідчення очевидців голодоморів.

Сільська громада приєдналася до вшанування пам’яті загиблих співвітчизників, провівши поминальні, жалобні заходи. Покладеними квітами до пам’ятника жертвам голодоморів та запаленими свічками ходосівчани пом’янули своїх рідних, близьких. Бо ж практично немає таких сімей, які б не постраждали від голоду 1932-1933 років. Щоб знайшли спокій душі закатованих голодом, ми підтримали Національну акцію “Запали свічку пам’яті”.

До учасників жалобної церемонії звернувся громадський активіст, дослідник історії рідного краю Моторний Микола Іванович, який наголосив: гідно вшанувати пам’ять жертв та постраждалих від голодоморів – це наш моральний борг і громадянський обов’язок. І сьогодні маленький вогник свічки об’єднує нас у молитві за душі жертв Голодомору. Ми також згадуємо тих, хто ділився останнім шматком хліба і рятував співвітчизників від смерті. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять співвітчизників, земляків, які загинули внаслідок Голодомору 1932-1933 років.

Неоголошена війна проти людства, геноцид, назавжди наклав свій безжальний відбиток на всю нашу історію, на національну самосвідомість. Масштаби трагедії важко оцінити. Голодомор назавжди змінив хід історії українського народу. Він став одним із найважчих випробувань, що випали на нашу долю. Але наш народ вистояв.

Схилімо голови і запалімо свічі пам’яті за тими, що загинули голодною смертю, стали жертвами репресій тоталітарного режиму. Хай спочивають з миром загиблі… Нам, українцям, усьому людству – миру, добробуту і запашного хліба у кожному домі!


Галерея "Відзначення Дня пам’яті жертв голодоморів"


Відзначення Дня Гідності та Свободи України

21 листопада у закладі освіти відбулася тематична лінійка з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи України. Захід, присвячений доленосним подіям, які сколихнули нашу державу у листопаді 2013 року - лютому 2014 року підготувала Сагач Наталія Володимирівна з учнями восьмого класу.

Учасники заходу згадали історичні передумови нового для українців свята, говорили про події минулого, які увійшли в історію як революція Гідності.

У заході взяла участь член волонтерської організації Глушко Тетяна Василівна, яка виступаючи перед школярами, закликала пам’ятати про сторінки історії, які довелося пережити українському народові. Беручи до уваги події 2013-2014 років, ми тепер геть по-іншому ставимося до хроніки подій минулого сторіччя. Так само, як і сьогодні, тоді велася неоголошена війна керівництва Радянського Союзу проти українського народу, його прагнення до реальної незалежності, права на самовизначення. Вшановуючи пам’ять захисників Батьківщини, ми об’єднаємося та доведемо, що Україна – це незалежна та демократична держава, яка здатна протистояти зазіханням з боку сусідньої держави. В пам’ять про героїв Небесної Сотні і полеглих захисників України, ми повинні бути гідними їх подвигу, гордо нести звання «українець» та вірити в перемогу.


Галерея "Відзначення Дня Гідності та Свободи України"


Осінній красі радіють всі

Ой, чарівниця осінь, справжнє диво!

І де знайти найкращі ті слова,

Щоб передати, як довкіл красиво,

Аж казка мружиться від сонця як жива.

Ось і завітало до школи Свято осені. А й справді, як не відзначити цю чарівну пору року і не влаштувати свято. Скільки поетів освідчувались їй у коханні, скільки поетів увіковічнювали її красу у своїх полотнах… А вона кожного року знов і знов зачаровує нас своєю безмежною щедрістю та неймовірною красою.

Святково прикрашена зала, лагідна музика зустрічали батьків та гостей, які прийшли на свято. Ще мить і на сцені у своєму танці закружляла Осінь, дякуючи присутнім за шанобливе ставлення. Одна за одною з’являться дійові особи: осінні місяці: Вересень, Жовтень, Листопад; овочі, лісові мешканці. Лунають вірші та пісні про осінь. Майстерне виконання супроводжується вдячними оплесками глядачів. У гроні намистин свята окрасою став і танок. А яке свято без конкурсів? Діти розпізнавали овочі та фрукти, глядачі відгадували загадки про осінь. Переможців чекали смачні призи – дари Осені.

Швидко і непомітно сплинув час і вже лунають останні зворушливі слова:

Чарівна осінь сонечком зігріта...

Це дивовижна, неповторна мить…

Дощами і туманами умита…

Тебе не можна осінь не любить…

Щиро дякуємо вчительці початкових класів Сіренко Оксані Федорівні та її вихованцям, учням третього класу за подаровану святкову атмосферу.

Галерея "Осінній красі радіють всі"

Кiлькiсть переглядiв: 260

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.