«Урок з поліцейським»

В рамках проекту «Шкільний поліцейський» в опорному закладі освіти «Ходосівський ЗЗСО» був проведений «День з поліцейським». До закладу завітали інспектори ювенальної превенції Обухівського району управління поліції ГУНП в Київській області, майор поліції Шкурко Світлана Василівна та дільничий офіцер поліції Бойко Степан Олегович.

Для учнів 1-4 класів була проведена бесіда з елементами гри про правила дорожнього руху. Школярам були роз'яснені правила поведінки поблизу проїжджої частини, дотримання безпеки під час їзди на велосипедах, скейтах та роликах, небезпечні дорожні ситуації, які найбільш часто зустрічаються та важливість переходу дороги тільки по пішохідному переходу. Поліцейські пояснили дітям, як впливає на безпеку пішоходів використання світлоповертальних елементів в темний час доби. Діти із захопленням гралися у «правильні та неправильні відповіді» та змагалися один із одним на визначення кращого знавця дорожньої грамоти. Також працівники ювенальної превенції нагадали дітям про права та обов’язки учнів, правила поведінки в школі та за її межами. Учні з радістю брали участь в бесіді і вирішували різні завдання.

«Урок з поліцейським» був проведений і для учнів середніх та старших класів, де обговорювалися дуже важливі та життєво необхідні питання. Було проведено профілактичні бесіди про прояви булінгу; безпечне спілкування в соцмережах; відповідальність та навички правової поведінки неповнолітніх.

В ході зустрічі були підняті питання, що стосуються правил поведінки в громадських місцях, розглянуті права і обов'язки неповнолітніх. Також неповнолітнім було роз’яснено про негативні наслідки вживання спиртних напоїв, наркотичних засобів та тютюнопаління; про їх згубний вплив на здоров'я і психіку людини, на конкретних прикладах пояснили, які необдумані вчинки можуть призвести до біди.

Разом з дітьми розібрали значення таких понять, як булінг, хуліганство, відповідальність за умисне заподіяння шкоди здоров'ю, кримінальна відповідальність за викрадення чужого майна. Школярам навели приклади злочинів, скоєних підлітками: крадіжки мобільних телефонів і товарів в магазинах; роз'яснили заходи відповідальності за дані правопорушення.

Заняття за участю правоохоронців не були схожі на «суху» лекцію - вони проходили у форматі живого спілкування, де кожен міг поставити запитання й висловити свою точку зору. Діти отримали відповіді на всі питання, які їх цікавили. Ще Світлана Василівна розповіла школярам про те, як діяти і куди звертатися у випадку непередбачуваних ситуацій.

Інспектори ювенальної превенції зуміли знайти спільну мову зі школярами різного віку, при цьому нову для себе інформацію змогли отримати і їх педагоги.

Галерея "Урок з поліцейським"

Кiлькiсть переглядiв: 899

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.